Британија

  во

  Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Бројот на починати од новиот коронарниот во Велика Британија се зголеми за 20 проценти од претходниот ден и сега изнесува 4.313, соопшти денеска Министерството ...
  сите 585 | | | веќе видена

  Италија ја бележи најмалата бројка мртви од КОВИД-19 во последните 10 дена откако во изминатите 24 часа починале 681 пациент, 85 помалку во споредба со вчера. ...
  сите 585 | | | веќе видена

  Ноам Чомски (91), популарниот лингвист, филозоф и еден од најголемите мислители на деценијата, овие денови ги поминува во самоизолација во Аризона. Според ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.169.323 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 62.730, а оздравеле 241.770 луѓе. ...
  | | веќе видена | слични

  Во неколку градови во Велика Британија се запалени повеќе столбови за мобилна телефонија, а нападнати се и инженери поради непотврдени теории за поврзаноста на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Додаваат дека детето е меѓу најновите смртни случаи во земјата. Според последните податоци, 708 луѓе починале од коронавируси во земјата во последните 24 часа ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Тестовите се одобрени од холандската Влада, Аџибадем Систина е прва болница во земјава акредитирана за JCIстандардите: Поради шпекулациите ќе поднесеме ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Тестирани на еден милион жители (бројките за државите, како Исланд или териториите кои имаат помалку од еден милион жители, ја покажуваат бројката на тестови ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во неколку градови во Велика Британија се запалени повеќе столбови за мобилна телефонија, а нападнати се и инженери поради непотврдени теории за поврзаноста на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Во неколку градови во Велика Британија се запалени столбови на мобилна телефонија и дошло до злоставување на инженери поради невтемелените теории за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Во неколку градови во Велика Британија се запалени столбови на мобилна телефонија и дошло до злоставување на инженери поради невтемелените теории за ...
  сите 6 | | | веќе видена