Британија

  во

  Во случај на непостигнување договор за Брегзит, Европската унија сака да воспостави царински контроли во Ирското Море, меѓу Северна Ирска и остатокот со Велика ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Во случај на непостигнување договор за Брегзит, Европската унија сака да воспостави царински контроли во Ирското Море, меѓу Северна Ирска и остатокот со Велика ...
  сите 111 | | | веќе видена

  „Моден викенд Скопје“, кој е дел од интернационалното здружение што го реализира проектот „Обединета мода“, објавува отворен повик за сите домашни и регионални ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Британското кралско семејство е едно од најбогатите семејства на светот, а кралицата Елизабета е на врвот на најбогатите монарси во нашата ера. Нејзините ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Амбасадорот на Велика Британија во Приштина, Руаири О’Конел изјавил дека за време на разговор со корисници на „Фејсбук“ на Косово дека одделни земји го ...
  сите 66 | | | веќе видена

  “Нам ни е донекаде јасно зошто повозрасната група граѓани како што се пензионерите, потешко или никако не го прифаќаат плаќањето со картичка, па дури и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 29 години е срушен Берлинскиот ѕид. По победата над нацистичка Германија, земјите сојузници ја поделиле Германија и главниот град Берлин на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Даночната реформа на претседателот Доналд Трамп во САД е главната причина за овој остар пад којшто се надоврза на падот од 23% во 2017 година, затоа што ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел ќе ја одбележи стогодишнината од крајот на Првата светска војна на француска територија, а претседателот Франк-Валтер ...
  сите 196 | | | веќе видена