Британија

  во

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција , г. Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со пратениците на Европскиот Парламент, Алојз Петреле, EPP ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Во Германија вчера во промет беше пуштен првиот воз во светот кој за гориво користи водород. Ова е поскапа, но еколошки далеку поприфатлива технологија отколку ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Членството во ЕУ е ветување и надеж за развој на македонската економија, велат упатените. Во првите шест месеци Македонија остварила најголема трговска размена ...
  сите 76 | | | веќе видена

   Луѓето имаат различни ставови околу доењето, а една фотографија предизвика лавина од реакции. Поголемиот дел негативни. Ејми Хардкасл е 27-годишна мајка од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Велика Британија и Европската Унија се блиску до договор за брегзит, напиша британската премиерка, Тереза Меј, во авторски текст во германскиот весник „Велт” и ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Велика Британија и ЕУ се блиску до договор за уредување на Брегзит, наведе во авторски текст за германскиот весник „Велт“ британската премиерка Тереза Меј и ја ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Велика Британија и Европската Унија се блиску до договор за брегзит, напиша британската премиерка Тереза Меј во авторски текст во германскиот весник „Велт” и ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Дали е хипотетички можно во некоја блиска или подалечна иднина, доколку за тоа се создадат такви правно-политички услови, во Македонија да се одржи нов ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Двајца руски државјани биле уапсени под сомнение дека ги отруле Сергеј и Јулија Скрипал, но новите податоци велат дека попатно шпионирале и швајцарска ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Велика Британија и ЕУ се блиску до договор за уредување на Брегзит, наведе во авторски текст за германскиот весник „Велт“ британската премиерка Тереза Меј и ја ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Велика Британија и Европската Унија се блиску до договор за брегзит, напиша британската премиерка, Тереза Меј, во авторски текст во германскиот весник „Велт” и ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Велика Британија мора да излезе од ЕУ не затоа што е таа е на умирање а нејзината повеќнационалност е осудена да се распадне како што тоа им се случи на ...
  сите 13 | | | веќе видена