Британија

  во

   Кога станува збор за летање со авион, никој не очекува дека заради некоја помала причина би постоела можност да се врати авионот. Иако се случило многупати ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Џон Болтон, советникот за национална безбедност на претседателот Доналд Трамп, ги предупреди европските држави дека ќе има сериозни последици по нив доколку му ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Република Македонија се наоѓа пред еден од клучните одлучувачки моменти во својата понова историја. На 30-ти септември, граѓаните и граѓанките на Република ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон и премиерите на Велика Британија и на Канада, Тереза Меј и Џастин Трудо се заложија во Обединети нации до 2030 година ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Џон Болтон, советникот за национална безбедност на претседателот Доналд Трамп, ги предупреди европските држави дека ќе има сериозни последици по нив доколку му ...
  сите 88 | | | веќе видена

  57 годишниот Драги Манев од селото Паликура скоро четири децении се занимава со земјоделство, а веќе пет години е сертифициран органски производител, на што ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон и премиерите на Велика Британија и на Канада, Тереза Меј и Џастин Трудо се заложија во Обединети нации до 2030 година ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Њујорк, 26 септември 2018 (МИА) - Џон Болтон, советникот за национална безбедност на претседателот Доналд Трамп, ги предупреди европските држави дека ќе има ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Чаранпреет Синг Лал, првиот Сик кој за време на традиционалната кралска парада носеше турбан, би можел да биде избркан од војската бидејќи на тестовите на кои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сомнително труење на критичарот на Кремљ Петaр Верзилов во Москва, само неколку месеци по труењето со нервни агенси во Велика Британија, што доведе до еден ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Албанија и понатаму останува европска земја со највиок број на баратели на азил во земјите на Европската унија,при што најпривлечна останува Франција. Според ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Албанија и понатаму останува европска земја со највиок број на баратели на азил во земјите на Европската унија,при што најпривлечна останува Франција. Според ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Албанија и понатаму останува европска земја со највиок број на баратели на азил во земјите на Европската унија,при што најпривлечна останува Франција. Според ...
  сите 6 | | | веќе видена