САКАТЕ УСПЕХ ВО КАРИЕРАТА: Вмрежувајте се и ширете ги контактите

Како предавач на „Јејл“, Ема Сепала подучува стотици студенти годишно. Таа вели дека сите тие имаат извонредни квалитети, но само некои од нив живеат ...
| | веќе видена | слични

Рoдителите често даваат сѐ од себе кога станува збор за родителството, а родителството, за жал, не доаѓа со упатства за употреба. Без разлика дали се работи за ...
| | веќе видена | слични

Според експертите треба да се ослободите од овие четири навики доколку сакате среќата да ви тропне на вратата. Сите тежнееме кон среќата, но понекогаш нашите ...
| | веќе видена | слични

Студијата на Универзитетот во Единбург, предводена од Рене Мотус, го истражува влијанието на генетиката и животната средина врз формирањето на „големите пет“ ...
| | веќе видена | слични

 Да се биде баба или дедо ти овозможува да бидеш родител каков што требаше да бидеш првиот пат кога се родија твоите деца, но не можеше поради преголемите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 490 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 393 | | | веќе видена

Веќе неколку дена во Македонија времето е нестабилно и проследено со пороен дожд, врнежи, грмежи во форма на невреме. Еве какво беше вчера во радовишко и ...
сите 315 | | | веќе видена

Албанските медиуми пишуваат дека во македонското собрание влезе првата жена која носи хиџаб на главата. Станува збор за Имерлије Салиу, членка на „Вреди“, која ...
сите 195 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 146 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 230 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САКАТЕ УСПЕХ ВО КАРИЕРАТА: Вмрежувајте се и ширете ги контактите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: