Британија

  во

  Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф предупреди во саботата дека неговата земја би можела да се врати на збогатувањето ураниум, доколку ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Холандските власти минатата пролет уапсиле и протерале двајца руски агенти кои што наводно се обиделе да хакираат компјутери во швајцарска лабораторија за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Наташа живее и работи во Лондон. Од секогаш сакала да има кариера, но и семејство. Раскажала како успала да ги усогласи двете желби, каков е односот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Референдумот е највозвишена вредност, највисок и најмоќен облик на непосредна демократија што го имаат граѓаните. Затоа на 30 септември масовно да излезат на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Многу научници се согласни со идејата дека јавно финансираните научни истражувања треба да бидат достапни за секого, а не да бидат затворени за јавноста во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Преговарачите на Велика Британија и Европската унија „се приближуваат до изводливо решение“ во преговорите за Брегзит, изјави денеска британскиот секретар за ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Двајца руски агенти биле уапсени оваа пролет во Холандија поради сомневање за шпионажа на лабораторија во Швајцарија, по што биле екстрадирани, објавија ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Не е никаква новина ако наново биде забележано дека оваа година е посебна за ОСТЕН уметност на хартија и воопшто за ликовната уметност и македонската култура. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Велика Британија го критикуваше интервјуто со двајцата Руси, кои се товарат за обид за убиство на поранешниот руски агент, Сергеј Скрипал.Како што соопштија ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Велика Британија го критикуваше интервјуто со двајцата Руси, кои се товарат за обид за убиство на поранешниот руски агент, Сергеј Скрипал. Како што соопштија ...
  сите 35 | | | веќе видена