Британија

  во

  Четворица британски министри кои го поддржуваат останувањето на Велика Британија во Европската Унија, поради Брегзит се блиску до одлука да ја напуштат Владата ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Со само 37 илјади жители на површина од 160 квадратни метри, Лихтенштајн спаѓа во една од најмалите, но и најпосебни земји во светот. Државата речиси и да нема ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со само 37 илјади жители на површина од 160 квадратни метри, Лихтенштајн спаѓа во една од најмалите, но и најпосебни земји во светот. Државата речиси и да нема ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Оваа фотографија, која на прв поглед делува обично – жена чисти прозорци. Сепак, зад неа се крие нешто многу повеќе од она што го гледаат луѓето на прв поглед. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На Француските и Германските гробишта во Битола и на Британските во Скопје, денеска беше одбележана стогодишнината од крајот на Првата светска војна. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер денеска изјави дека е постигнат напредок кон дефинитивен договор за Брегзит, но оти процесот е бавен. – ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Уште четворица британски министри кои се за останување на Британија во ЕУ, се блиску до одлуката да ја напуштат владата на премиеркат Тереза Меј, пишува ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Уште четворица британски министри кои се за останување на Британија во ЕУ, се блиску до одлуката да ја напуштат владата на премиеркат Тереза Меј, пишува ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Нејзиното Височество, кралицата Елизабета, ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот ...
  сите 38 | | | веќе видена