Александар

  во

  Охриѓани новиот градоначалник ќе го добијат на 5 мај во вториот круг од изборите, откако во првиот круг ниту еден од кандидатите не го освои потребниот број ...
  сите 58 | | | веќе видена

  По неуспехот на претседателските избори во кои СДСМ, заедно со многу партии на власт кои не покажаа добри резултати за претседателската трка, на социјалните ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Граѓанскиот суд делумно ја прифати тужбата на братот на премиерот, односно на Вице Заев, кој го тужеше потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николовски ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Граѓанскиот суд одлучи дека е клеветење тоа што потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на ТВ изјавува дека братот на премиерот Вице Заев добивал ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 18 години на 23. и 25. април во Албанија на стадионот на ФК Сопот ќе одигра два контролни натпревари против домашната селекција ...
  сите 25 | | | веќе видена