Александар

  во

  Њузвик Автор: Крег Консидин Светот гледаше како гори Богородичната црква во Париз во катастрофалниот пожар кој речиси ја уништи 850-годишната готска катедрала. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министерот за култура, Асаф Адеми, денеска оствари билателарна средба со министерот за култура на Црна Гора, Александар Богдановиќ, на која беа потенцирани ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Додека многу аналитичари сметаат дека влошувањето на односите меѓу Русија и САД има обележја на „нова Студена војна“, врховниот командант на НАТО за Европа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  58 играни, кратки, документарци, работилници, гостувања на нови европски филмски имиња, презентации и дискусии ќе бидат на програмата на 22. Скопје филм ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми, денеска оствари билателарна средба со министерот за култура на Црна Гора, Александар Богдановиќ. Во пријатна и конструктивна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со европска помош во висина од 250.000 евра во рамки на Twinning Light проектот „Стандардизација и хармонизација според ИСО17025 стандардот на лабораториите на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Потпишување договор за слободна трговска зона со Евроазиската економска унија и потенцијално членство на Србија во таа организација, која ја предводи Русија, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На претстојниот српско-албански собир во Берлин, на 29 април, ќе се најде и германскиот предлог за решавање на косовското прашање, кое нема да биде во корист ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Македонскиот параглајдеристот Борјан Јованоски го освои третото место во категоријата Крос Кантри на ФАИ2 Меѓународниот параглајдинг натпревар „Прои Рмахи Опен ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Александра Пријовиќ се породи на 6 март во приватна клиника во Белград. Иако откако се породи, речиси не излегува од дома, папараците ја фотографирале вчера ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи Twiter и Facebook имаат рок од девет месеци да се усогласат со рускиот закон за податоци.Во текот на овој период овие две компании мора да ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Презентација на проект финансиран од Европската унија меѓу Лабораторијата за форензика и токсикологија од Атина и Институтот за судска медицина, криминалистика ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Додека многу аналитичари сметаат дека влошувањето на односите меѓу Русија и САД има обележја на „нова Студена војна“, врховниот командант на НАТО за Европа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Охрид, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – За карактерните мани и доблести како пријател, за професионалните предизвици кои пред три декади од селото Битуше го доведоа ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Додека многу аналитичари сметаат дека влошувањето на односите меѓу Русија и САД има обележја на „нова Студена војна“, врховниот командант на НАТО за Европа ...
  сите 16 | | | веќе видена