Александар

  во

  Советникот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и адвокат Александар Тортевски на дебата на Телевизија Телма, побара на експремиерот Никола ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Советот за следење на имплементацијата на стратегијата за реформи на правосудниот систем смета дека е неопходно формирање посебно одделение во кривичниот суд ...
  сите 50 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за случајот “27 април” во Кривичниот суд ќе се презентираат смс и вибер пораките на пратеникот Крсто Мукоски, кој ги испраќал дента кога ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Адвокатот Александар Тортевски во емисијата Топ Тема на телевизија Телма, истакна дека обвинението против поранешниот премиер Никола Груевски во случајот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Денес на судското рочиште за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 се читаа вибер пораките од обвинетиот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Дали бегството на екс премиерот Груевски го вклучи алармот? Паника кај сите обвинети во предметите на СЈО. Колку оваа нова ситуација ќе влијае врз натамошните ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Судењето за крвавиот четврток денеска продолжи со читање на пораките од одземениот и вештачен мобилен телефон на обвинетиот пратеник Крсто Мукоски. Пораките ...
  сите 180 | | | веќе видена

  Александар Кирацовски пред неколку дена си ја вработил својата сестра Мирјана Јосифовска (моминско Кирацовска) во Централен регистар во Битола. Ова за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Вчера, по повод Светскиот ден на дијабетесот 14 – ти Ноември, во Кисела Вода се одигра Ревијален натпревар во женска одбојка.Имено, женските екипи на ...
  сите 64 | | | веќе видена