Александар

  во

  Mеѓународниот институт ИФИМЕС спроведе истражување на јавното мислење во периодот од 1 до 10 септември 2018 година со методот на темелни теренски интервјуа ...
  | | веќе видена | слични

  Православните христијани денеска го слават Светиот свештеномаченик Антим. Старецот од Никомидија кој ги покрасти војниците кои дошле да го изнесат пред ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Преку седумдесет еминентни професор и лекари од Македонија, но и од Австрија, Албанија, Бугарија, Србија, Хрватска, Словенија, Австралија, Црна Гора и Турција, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Велес за почетници, лекција по заедништво“, напишаа брачниот бар Сузана и Александар Кукулев на социјалната мрежа Фејзбук. Бидејќи како што велат тие Велес не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Преку седумдесет еминентни професор и лекари од Македонија, но и од Австрија, Албанија, Бугарија, Србија, Хрватска, Словенија, Австралија, Црна Гора и Турција, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Разноликост на културите“ е насловот на литературната вечер што се одржа во главниот град на Русија во организација на невладината организација РОО Македонски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Преку седумдесет еминентни професор и лекари од Македонија, но и од Австрија, Албанија, Бугарија, Србија, Хрватска, Словенија, Австралија, Црна Гора и Турција, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Преку седумдесет еминентни професор и лекари од Македонија, но и од Австрија, Албанија, Бугарија, Србија, Хрватска, Словенија, Австралија, Црна Гора и Турција, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На прв поглед споменик како споменик… Но, збунува тоа што има едно име а многу слики… И’, кога повнимателно ќе го разгледате споменикот и тоа што го пишува ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Велес за почетници, лекција по заедништво“, напишаа брачниот пар Сузана и Александар Кукулев на социјалната мрежа Фејсбук. Бидејќи како што велат тие Велес не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Главниот обвинител на Косово, Александар Луземи покрена обвиненија против 12 лица, вклучително и високи државни службеници, за злоупотреба на пензискиот фонд, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска синоќа учествуваше во дебата на Алсат со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар ...
  сите 48 | | | веќе видена