Александар

  во

  Безбедносните камери поставени во еден од автобусите во покраината Краснојарск, снимиле како еден патник ја удрил кондуктерката во главата, бидејќи му рекла ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ако посмртниот ковид тест на починатиот поранешен пратеник Амди Бајрам е позитивен, епидемиолозите утре ќе ги бараат сите контакти. Лидерот на Сојузот на ...
  сите 155 | | | веќе видена

  За време на телефонскиот разговор со американскиот државен секретар, Мајк Помпео, претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, рече дека Москва и Минск, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  И покрај тоа што Бајрам имал ковид-19 и за ваквите пациенти постои посебен протокол, неговото семејство планира да прави голем погреб со сите церемонии, ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Кои се трите фактори кои го намалуваат производството на антитела кон коронавирусот. Дури и ако примиле вакцина против корона (што започна да се дава во Русија ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Лидерот на Сојузот на Ромите во Македонија и поранешен пратеник, Амди Бајрам денеска почина во приватната болница „Филип Втори“. Резултатите од неговиот ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Министерството за здравство не може да влијае на цената за корона-тестовите на приватно. Министерот Филипче вели дека цените си ги одредуваат самите приватни ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Петнаесетгодишниот Александар Јосифовски од Тетово се искачи на Титов врв и покрај тоа што се соочува со цистична фиброза, хронична болест поради која е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  - Медицинскиот кадар кој работи во лабораториите и останатите во здравствениот сектор никогаш не се доволни, и здравствените работници се разболуваат, имаат ...
  сите 332 | | | веќе видена

  Петнаесетгодишниот Александар Јосифовски од Тетово се искачи на Титов врв и покрај тоа што се соочува со цистична фиброза, хронична болест поради која е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Заедно со неговите родителите Мирјана и Драгољуб, како и искусниот планинарски водич Зија Јонузовски,  средношколецот успеал за 3 часа и 30 минути да стигне од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Петнаесетгодишниот Александар Јосифовски од Тетово се искачи на Титов врв и покрај тоа што се соочува со цистична фиброза, хронична болест поради која е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Девојче и нејзиниот брат биле пронајдени во стан три дена откако нивните родители починале од труење со кисели краставици. Роднините на рускиот пар Јакунун, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Собранието заврши амандманската расправа за ребалансот на Буџетот и од понеделник се очекува тој да се најде на дневен ред на собраниска седница. Со вториот ...
  сите 177 | | | веќе видена