Александар

  во

  Претседателството на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), на вчерашната седница донесе одлуки за преземање активности ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Според податоците што ги објави Заводот за статистика пред три дена на врвот на листата на највисоки плати е секторот „компјутерско програмирање, консултантски ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претседателството на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), на вчерашната седница донесе одлуки за преземање активности ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Набљудувач од коалицијата „Сите за правично судење“ бил спречен да присуствува како јавност на рочиште за граѓанска клевета и навреда во Основниот суд во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претседателот Александар Вучиќ рече дека неговата земја е најдобра и пред другите во регионот и порача дека сака да го зачува мирот и да им помогне на Србите ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Франција и Монако, Килијан Мбапе ја доби наградата за најдобар млад фудбалер на Мундијалот 2018 во рангирањето „The Best“ на ФИФА. Напаѓачот победи ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Набљудувач од коалицијата „Сите за правично судење“ бил спречен да присуствува како јавност на рочиште за граѓанска клевета и навреда во Основниот суд во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на теренската посета во општина Карпош и општина Сарај истакна дека Владата како потписник на договорот ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Набљудувач од коалицијата „Сите за правично судење“ бил спречен да присуствува како јавност на рочиште за граѓанска клевета и навреда во Основниот суд во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Српскиот претседател и лидер на Српската напредна странка (СНС) Александар Вучиќ на седница на Главниот одбор на СНС изјави дека неговата политика Србија доста ...
  сите 34 | | | веќе видена