Александар

  во

  Струга, 16. февруари 2019 (ИНПРЕС) – ВМРО-ДПМНЕ, денес на партиската конвенција која ќе се одржи во Домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга ќе одлучи ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Илија Несторовски се врати во составот на Палермо и тоа на најдобар можен начин, постигнувајќи гол кој за малку ќе донесеше и победа на дербито со Бреша (1:1) ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Капитенот на Палермо Илија Несторовски се врати на терен со гол против Бреша, а асистент за погодокот во 79. минута му беше Александар Трајковски. Палермо ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски на извонреден начин се врати на терените во дресот на Палермо по паузата од повеќе од два месеци поради повреда. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски запиша уште еден подвиг зад своето име реализирајќи брзинско искачување на највисокиот врв во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонскиот планинар и планински тркач Александар Кирковски вчера реализира брзинско искачување на највисокиот врв во Јужна Америка – Аконкагва, на 6.962 ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за предметот „27 април“ на СЈО, повторно се даваа завршни зборови од дел од адвокатите на обвинетите во процесот. Обвинетиот Влатко ...
  | | веќе видена | слични

  Антикорупционерите ќе ги истражуваат вработувањата и унапредувањата на роднините на пратеничката Мира Стојчевски, кој стана позната како Мира Дизел откако ...
  | | веќе видена | слични

  Јасни позиции за клучните државни прашања, способен и чесен се карактеристиките кои што треба да ги поседува кандидатот за пратседател на ВМРО-ДПМНЕ, смета ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Јасни позиции за клучните државни прашања, способен и чесен се карактеристиките кои што треба да ги поседува кандидатот за пратседател на ВМРО-ДПМНЕ, смета ...
  сите 33 | | | веќе видена