Александар

  во

  Ново рочиште за „27 април” Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Александар Зверев направи огромно изненадување во големото финале на Мастерсот во Лондон, докажувајќи дека победата над Рожер Федерер во полуфиналето не беше ...
  сите 181 | | | веќе видена

  97,5 милиони евра се вкупните долгови со пробиен рок кои треба да ги исплатат општините кон добавувачите и операторите на други услуги, од кои половина од нив ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Под името Скопје круг ноември 2018, викендов се одржа уште една кружна трка на веќе познатата патека лоцирана на бул. Гоце Делчев, во делот меѓу Судска Палата, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе допатува во Турција за да учествува на церемонија по повод завршувањето на проектот за поставување на гасоводот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со убедлива победа од 2:0 во сетови (6:4 и 6:3), германскиот тенисер Александар Зверев направи вистинска сензација на завршниот АТП Мастерс во Лондон. Зверев ...
  сите 181 | | | веќе видена