Александар

  во

  Македонската пролет се случува, оцени вечерва Генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на прес-конференција, најавувајќи дека нивната ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во отворео студио на ТВ Сител прогласи победа на Силјанновска во првиот круг на избори. Во Велес, Кочани, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Според првичните резултати објавени на веб страницата на ДИК од обработени 53,76 отсто од гласовите, води претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево ...
  сите 287 | | | веќе видена

  Изборниот ден помина во исклучителна мирна, фер и демократска атмосфера. Имавме кристално чист прв изборен круг од претседателските избори. Имавме скандинавски ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Стево Пендаровски оди во сигурна победа во вториот круг на претседателки избори, порача вечерва шефот на неговиот изборен штаб, Александар Кирацовски. – ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски на прес конференција кажа дека нивниот кандидат за претседател Стево Пендаровски „Ова не се локални избори и ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Изјава за медиуми, Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб Почитувани граѓани, На пребројани повеќе од половина од гласачките ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Изборниот ден помина во исклучителна мирна, фер и демократска атмосфера. Имавме кристално чист прв изборен круг од претседателските избори. Имавме скандинавски ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ , Александар Кирацовски рече дека на над 50 проценти од гласовите победи заедничкиот кандидат Стево Пендаровски. Кирацовски рече ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Александар Кирацовски, шеф на Изборниот штаб на СДСМ, на прес-конференција изјави дека на изброени повеќе од половина од избирачките места, Стево Пендаровски е ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Гости во отвореното Студио 1 со уредникот Сашо Ордановски беа Африм Гаши кој е на чело на партијата „Алтернатива“, универзитетскиот професор Владимир Бучковски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски, во чест на најголемиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден, упати честитка до Бискупот ...
  сите 74 | | | веќе видена