Александар

  во

  Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е најавено ново рочиште за случајот „Насилство во Општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство.Случајот се наоѓа ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Шарпланинчето Паша кое Александар Вучиќ му го подари на рускиот претседател Владимир Путин со сигурност ќе си најде посебно место во слободното време и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Кучето од раса шарпланинец кој претседателот на Србија Александар Вучич му го поклони на рускиот колега Владимир Путин го доби името ,, ПАША ” што многумина ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По разговорите на политички и економски теми , рускиот претседател Путин заедно со српските домаќини го посетија храмот Св. Сава , каде ги дочекаа десетици ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија Владимир Путин стигна денес во во посета на Србија. По слетување на белгратскиот аеродром го пречекал претседателот на Србија ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Распишана е меѓународна потерница за Никола Војминовски, која на 27-ми април го нападна пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села и му нанесе ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар ...
  сите 24 | | | веќе видена