Александар

  во

  СДСМ и нивните претставници се тие кои што бегаат од дебати. Зоран Заев половина година бегаше од дебата со Христијан Мицкоски. Радмила Шекеринска и Никола ...
  сите 17 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ партијата која цела деценија бегаше од јавни соочувања и ТВ дуели, денес блефира и лажно обвинува дека некој бегал од дебати. Не е точно тврдењето ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот Фејсбук профил објави дека министерката за одбрана Радмила Шекеринска во неколку наврати одбива ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Новиот албум на Горан Трајкоски со оригинална музика создадена за филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи ќе биде промовиран во просториите на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Откако од 1992 година првпат беше претставен на јавноста, а во 1993 година откупен од Министерството за култура на Грција, споменикот на Александар Македонски, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Зголеменото воено присуство на САД и НАТО во Естонија нема да придонесе за стабилноста во регионот, изјави денеска амбасадорот на Русија во Естонија, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Сузана Гавазова продолжува да ја освојува регионалната сцена со уште една нова песна насловена „Сећање на твој грех“ , за која веќе пишувавме неодамна. Автор ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, дека го нападнал за време на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Откако од 1992 година првпат беше претставен на јавноста, а во 1993 година откупен од Министерството за култура на Грција, споменикот на Александар Велики, но ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Бронзената статуа на Александар Велики на коњ го дочека поставувањето во центарот на Атина, во близина на плоштадот „Синтагма“, безмалку три децении откако ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Демир Исмаил, претседател на Европската ромска дијаспора „Асва“ го обвинува градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, дека го нападнал за време на ...
  сите 32 | | | веќе видена