Александар

  во

  Хрватскиот водител Александар Станковиќ веќе со години се обидува да го донесе Ѓорѓе Балашевиќ во својата емисија „Недела во 2“, но никако да успее во тоа, па ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Ако потпишувањето на Договорот за добрососедство со Република Бугарија на 1 август 2017 година беше прв чекор за создавање стабилна политичка ситуација тогаш ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Подобрена е меѓусебната соработка и правиме конкретни чекори за уште поголеми економски придобивки за двете земји. Ваква е оценката на заменик-претседателот на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Поранешниот соработник на францускиот претседател Александар Бенала е во притвор во рамките на истрагата која се води за контраверзното користење дипломатски ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Поранешниот соработник на францускиот претседател Александар Бенала е во притвор во рамките на истрагата која се води за контраверзното користење дипломатски ...
  сите 52 | | | веќе видена

  За развој на економијата неопходно е владение на правото и стабилна политичка ситуација. Ако потпишувањето на Договорот за добрососедство со Република Бугарија ...
  сите 62 | | | веќе видена

  За развој на економијата неопходно е владение на правото и стабилна политичка ситуација. Ако потпишувањето на Договорот за добрососедство со Република Бугарија ...
  сите 62 | | | веќе видена

  На првиот бизнис форум „Македонија-Бугарија 2019“, заклучоците на официјалните лица на двете земји е дека по потпишувањето на Договорот за пријателство, ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Хрватскиот водител Александар Станковиќ веќе години наназад се обидува да го донесе Ѓорѓе Балашевиќ во својата емисија „Недела во 2″, но никако да успее во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Малиот шарпланинец по име Паша, кого српскиот претседател Александар Вучиќ ќе му го подари на неговиот руски колега Владимир Путин, е подготвен во Белград да ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград со што почна неговата „историска посета“-како што најавија српските ...
  сите 42 | | | веќе видена