Албанци

  во

  Претседателот на НДП, Весел Мемеди денеска на прес-конференција рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателот на НДП, Весел Мемеди денеска на прес-конференција рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателот на НДП, Весел Мемеди денеска на прес-конференција рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  СДСМ да го повлече предлогот за разрешување, а ДУИ да не гласа за разрешување на нашиот министер Сухејл Фазлиу, порача пратеникот од Национална демократска ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Претседателот на НДП, Весел Мемеди денеска на прес-конференција рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Скопје, 26 јуни 2019 (МИА) – Претседателот на НДП, Весел Мемеди денеска на прес-конференција рече дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Резултатите од спроведеното истражување на М-проспект: Доверба на граѓаните во работата на Владата, покажуваат поделеност во однос на општиот впечаток за ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Над 200 лица ќе опфати најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев. Покрај министрите, за кои веќе утре Собранието треба да ги разреши и да гласа за новите ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Поприлично сум сигурен дека октомвриската одлука од ЕУ ќе биде одлука за добивање датум, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Сител и најави ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Над 200 лица ќе опфати најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев. Покрај министрите, кои утре Собранието треба да ги разреши и да гласа за новите предлози на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  „Јас сум згрозен. Секако тоа е видео снимка која што се појавила на социјалните мрежи, ја видоа сите, ја видов и јас. Внимателно ја ислушав. Оставам органите ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Концептот едно општество за сите не е концепт што ќе го донесеме со закон. Тоа е концепт кој може да биде успешен само доколку биде прифатен од мнозинството ...
  сите 8 | | | веќе видена