Албанци

  во

  Потрагата по ставовите на блиските и на жителите од местата од кои потекнуваат четворица од осумината пратеници од опозицијата коишто ја поддржаа првата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Oва скопско село се наоѓа во северозападниот дел на Скопската Котлина, на територијата на Општина Бутел, чиј атар се издигнува до сртот на планината Скопска ...
  | | веќе видена

  Единицата за специјални задачи денеска добија нови униформи и делови што припаѓаат покрај униформата за извршување на посебни и специјални задачи. Набавени се ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Само Беса на Билал Касами јавно потврди дека кон уставните амандмани за Договорот од Преспа ќе приложи и свои амандмани за унапредување на албанските позиции ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Познатиот албански професор и поранешен шеф на дипломатијата, Бесник Мустафај смета дека е потребна комплексна истрага во Албанија за обвинувањата дека ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Охрид, 21. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Сашо Василевски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше исклучен од партијата откако гласаше за пристапување кон измени на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Познатиот албански професор и поранешен шеф на дипломатијата, Бесник Мустафај смета дека е потребна комплексна истрага во Албанија за обвинувањата дека ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Познатиот албански професор и поранешен шеф на дипломатијата, Бесник Мустафај смета дека е потребна комплексна истрага во Албанија за обвинувањата дека ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Сашо Василевски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше исклучен од партијата откако гласаше за пристапување кон измени на Уставот, во изјава за ТВ21 објаснува ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Фото: СДК Сашо Василевски, еден од седумтемина пратеници кои гласаа за отворање на уставните амандмани на драматичната собраниска седница и сега се исклучени ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Познатиот албански професор и поранешен шеф на дипломатијата, Бесник Мустафај смета дека е потребна комплексна истрага во Албанија за обвинувањата дека ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Познатиот албански професор и поранешен шеф на дипломатијата, Бесник Мустафај смета дека е потребна комплексна истрага во Албанија за обвинувањата дека ...
  сите 46 | | | веќе видена