Албанци

  во

  Пратениците од опозицијата кои гласаа „за“ уставни измени, негираат дека биле поткупени, за велат дека гласале според свое убедување и додаваат дека се 24 ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Познатиот албански професор и поранешен шеф на дипломатијата, Бесник Мустафај смета дека е потребна комплексна истрага во Албанија за обвинувањата дека ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Зијадин Села од Алијансата за Албанците и Билал Касами од Беса не се откажуваат од дополнителни амандмани за промена на Уставот покрај оние договорени со ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Василевски: Гласав за да ставиме крај на поделбите меѓу патриоти и предавници Сашо Василевски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше исклучен од партијата откако ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Не земавме пари, гласавме според свое убедување и за интересот на државата – за демократска Македонија, интегрирана во НАТО и ЕУ. Ова е пораката на четворица ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Повеќе од половина од албанските граѓани посакуваат да заминат во некоја побогата земја каде ќе имаат подобар живот и подобро образование, се наведува во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Голема е желбата за заминување од Албанија. Повеќе од половина од граѓаните на оваа земја сакаат да заминат во некоја побогата држава каде ќе имаат подобар ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од половина од албанските граѓани посакуваат да заминат во некоја побогата земја каде ќе имаат подобар живот и подобро образование, се наведува во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Повеќе од половина од албанските граѓани посакуваат да заминат во некоја побогата земја каде ќе имаат подобар живот и подобро образование, се наведува во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Повеќе од половина од албанските граѓани посакуваат да заминат во некоја побогата земја каде ќе имаат подобар живот и подобро образование, се наведува во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Откако многу училишта и улици беа преименувани на албански јазик и откако беа испишани информативни табли и на албански јазик во јавното сообраќајно ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Владата има рок од 15 дена да достави нацрт-предлог за уставните измени, откако Собранието ја заврши својата обврска. Откако нацрт-предлогот ќе биде доставен, ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Срам да ви е, и ако ви е треба да ви е, а ако не ви е, срам да ви е што ни срам немате! Срам да Ви е професоре Ферид Мухиќ се надевам дека никогаш повторно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Синоќешната ноќ помина драматично. Усвојувањето на потребата за уставни измени беше постигнато меѓу ентузијазам и разочарување. Заев успеа да убеди 8 пратеници ...
  сите 116 | | | веќе видена