Албанци

  во

  Предлогот за „размена на територии“ како начин за надминување на ќор-сокакот дојде пред неколку месеци од двете страни. Локалните медиуми шпекулираа дека дел ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, не престанува со скандалите. Овој пат го злоупотреби просторот овозможен од Канал 5 во емисијата „Само ...
  | | веќе видена | слични

  Професионален војник, Албанец, ѝ се обраќа на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за да ја запознае со мизерните услови во кои работат војниците на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Најголемиот и единствен проблем на Србија на патот кон Европска унија е Косово, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во денешното интервју за ТВ Пинк. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Најголемиот и единствен проблем на Србија на патот кон Европска унија е Косово, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во денешното интервју за ТВ Пинк. ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во уште едно нелегално заседание на македонското Собрание, овој пат на 19-ти октомври, 2018 година, пратениците од опозицијата, со особен фокус на жените, беа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најголемиот и единствен проблем на Србија на патот кон Европска унија е Косово, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во денешното интервју за ТВ Пинк. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Професионален војник, Албанец, ѝ се обраќа на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, за да ја запознае со мизерните услови во кои работат војниците на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ во Македонскиот народен театар го одбележа Денот на македонската револуционерна борба. На настанот се обрати лидерот на партијата, Христијан ...
  сите 217 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ во Македонскиот народен театар го одбележа Денот на македонската револуционерна борба. На настанот се обрати лидерот на партијата, Христијан ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Кичевските спортски риболовци за во февруари идната година најавија нова акција за порибување на Осломејското Езеро, откако минатиот викенд го извршија првото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ во Македонскиот народен театар го одбележа Денот на македонската револуционерна борба. На настанот се обрати лидерот на партијата, Христијан ...
  сите 49 | | | веќе видена