Албанци

  во

  По вчерашната собраниска седница, на која 80 пратеници гласаа „за“ пристапување на уставни измени во врска со Договорот со Грција за промена на името, за 39 ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Џезаир Шаќири на јавноста познат како командант Хоџа преку Фејсбук упати честитки до новоформираната Армија на Косово. Хоџа обелодени и дека ќе даде пет пензии ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пет различни групи неколку дена интензивно лобираат кај пратениците на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на уставните измени предложени од ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави обвинителен предлог против новинарот Миленко Неделковски поради ширење расистички ...
  | | веќе видена | слични

  Од вкупно 1000 т.н „бомби“ за случајот Титаник, досега се преслушани повеќе од половина. Најголемиот дел од телефонските разговори се од периодот на месец ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Во дел од разговорите кои се пуштија во судница се слушаат како тогашните министри за транспорт и врски Миле Јанакиески и за внатрешни Гордана Јанкулоска се ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Судењето за Титаник на СЈО за изборните нерегуларности продолжува на 24 октомври откако на денешното рочиште во Кривичниот суд беа пуштени околу 90-ина „бомби“ ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Една од новите „бомби“ на денешното рошиште за случајот „Титаник“ предизвика најголемо внимание во која поранешната министерка Гордана Јанкулоска бара изборна ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Од разговорите што денеска се пуштаат на рочиштето за изборни измами по предметот познат како „Титаник“, ексминистерот Миле Јанакиески на денот на изборите, 24 ...
  | | веќе видена | слични

  Судењето за Титаник на СЈО за изборните нерегуларности продолжува на 24 октомври откако на денешното рочиште во Кривичниот суд беа пуштени околу 90-ина „бомби“ ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Со слушање „бомби” во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО за изборните нерегуларности. Во судница се присутни сите обвинети, меѓу ...
  | | веќе видена | слични

  Од разговорите што денеска се пуштаат на рочиштето за изборни измами по предметот познат како „Титаник“, ексминистерот Миле Јанакиески на денот на изборите, 24 ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Судењето за изборните нерегуларности во 2013. година, предмет на СЈО, денес се одложи за 24. октомври. На денешното рочиште беа пуштени повеќе од 90 „бомби“, а ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Обвинетите во Титаник за изборни нерегуларности Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска се договарале како да ги задоцнат на гласање гастербајтерите, македонски ...
  сите 119 | | | веќе видена