Албанци

  во

  Лидерот на партијата за правда, интеграција и единство (ПДИУ) на Шпетим Идризи, која е попозната како „партија на Чамите“, реагираше на изјавата на грчкиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лидерот на партијата за правда, интеграција и единство (ПДИУ) на Шпетим Идризи, која е попозната како „партија на Чамите“, реагираше на изјавата на грчкиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лидерот на партијата за правда, интеграција и единство (ПДИУ) на Шпетим Идризи, која е попозната како „партија на Чамите“, реагираше на изјавата на грчкиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Лидерот на албанската партија за правда, интеграција и единство (ПДИУ) на Шпетим Идризи, која е попозната како „партија на Чамите“, реагираше на изјавата на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос за време на неговата посета на Црна Гора, упати порака до официјална Тирана во врска со нејзината европска интеграција. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека косовските Албанци со платформата што ја усвоиле, само покажале дека никогаш не сакале дијалог и ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека косовските Албанци со платформата што ја усвоиле, само покажале дека никогаш не сакале дијалог и ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос за време на неговата посета на Црна Гора, упати порака до официјална Тирана во врска со нејзината европска интеграција. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на државава, кој е поддржан од владеачките партии, Стево Пендаровски, вели дека МАНУ како и имињата на другите институции, како ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Граѓаните низ целата држава масовно се одзваа на повикот преку потписи да дадат поддршка на заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски. За само ...
  сите 160 | | | веќе видена