Албанци

  во

  Според сведочењата на десетици луѓе, Богородица неколку пати се појавила околу манастирскиот комплекс Сливничкиот манастир е манастирски комплекс кој се наоѓа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лично очекувам жесток одговор од пратениците на ВМРО ДПМНЕ за уставните измени – порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во интерву за ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Добар повод да се навратам, ни оддалеку исцрпно и во систематска форма, на општо познатата реторика на груевизмот, сè уште жилава и жива е поканата до ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Италијанец со македонско потекло ја заклал својата баба и речиси и ја откинал главата, пред две недели во градот Фрауенфелд, во кантонот Тургау, Швајцарија. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Албанската влада ја повика грчката амбасадорка во таа држава, Елени Сурани поради серијата инциденти кои уследија по убиството на Гркот Константинос Кацифас во ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Албанската влада ја повикала грчката амбасадорка во таа држава, Елини Сурани, поради серијата инциденти кои уследиле по убиството на Гркот Константинос Кацифас ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава си заминува од функцијата во Македонија, а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор од Атина ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во пасошката мафија, има сомнежи во Софија, дека е вмешан и вицепремиерот на бугарската влада, министер за одбрана и лидер на бугарското ВМРО, Красимир ...
  сите 44 | | | веќе видена

  По речиси 4 години како амбасадор во Македонија американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава, најверојатно до почетокот на декември, ќе ја напушти ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Грчката амбасадорка во Тирана, Елени Сурани попладнево повторно е повикана во албанското Министерство за Европа и надворешни работи. Овојпат причина за тоа, ...
  сите 31 | | | веќе видена