Албанци

  во

  „Алијансата за Албанците го поздравува вчерашното соопштение на Специјалното јавно обвинителство за нов бран обвиненија во случаи на злоупотреби откриени од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 11 октомври на својот Фејсбук профил објави статус со честитка до граѓаните, во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 11 октомври на својот Фејсбук профил објави статус со честитка до граѓаните, во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 11 октомври на својот Фејсбук профил објави статус со честитка до граѓаните, во ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 11 октомври на својот Фејсбук профил објави статус со честитка до граѓаните, во ...
  сите 69 | | | веќе видена

  -11 Октомври е денот на востанието на Македонија, ден кога се празнува пркоста и решителноста на Македонскиот народ и граѓаните на Македонија да се изборат за ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една од точките во животот кој што секој од нас присутен во оваа сала ќе ги памти и ќе ги раскажува на следните поколенија како се поставил во ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Илија Димовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во македонското собрание, денеска се обрати во рамките на дискусијата на Комисијата за уставни прашања. Во продолжение ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Веројатно ова е една од точките во животот кој што секој од нас присутен во оваа сала ќе ги памти и ќе ги раскажува на следните поколенија како се поставил во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, на денешната комисиска расправа за уставни измени во Собранието им порача на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, да направат отстапка и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата соопштува дека нападот не бил мотивиран од национална нетрпеливост. Двете момчиња од албанска националност беа брутално претепани ноќта меѓу ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Српската полиција уапси четири лица , за кои има основани сомневања дека брутално претепале двајца Албанци во Нови Сад. Полицијата соопштува дека нападот не ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Италијанската полиција во близина на Бриндизи заплени 560 килограми марихуана и уапси двајца албански државјани, на возраст од 27 и 32 години. Акцијата е ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Италијанската полиција во близина на Бриндизи заплени 560 килограми марихуана и уапси двајца албански државјани, на возраст од 27 и 32 години. Акцијата е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и шеф на дипломатијата Беџет Пацоли го осуди насилството врз двајцата млади Албанци во Нови Сад и изрази загриженост за положбата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер и шеф на дипломатијата Беџет Пацоли го осуди насилството врз двајцата млади Албанци во Нови Сад и изрази загриженост за положбата на ...
  сите 8 | | | веќе видена