Албанци

  во

  Од разговорите кои денеска се пуштаат на рочиштето за изборни измами по предметот познат како „Титаник“, ексминистерот Миле Јанакиески на денот на изборите, 24 ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Од разговорите што денеска се пуштаат на рочиштето за изборни измами по предметот познат како „Титаник“, ексминистерот Миле Јанакиески на денот на изборите, 24 ...
  сите 159 | | | веќе видена

  или LAISSEZ-FAIRE (6) Ние како нетипична, нестандардна и несекојдневна држава – а многумина велат и држава со посебни потребни, или држава од тринаесетти ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ако Преспанскиот договор пропадне, Грција ќе биде под жесток притисок да прифати решавање на проблемот со името преку двојната формула. Познатиот грчки ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во изминатите три дена италијанската полиција заплени над 1.200 килограми марихуана произведена во Албанија,чија вредност на нарко пазарот би достигнала ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Познатиот аналитичар Александар Генчов кој е познат по своите конторверзни ставови кога станува збор за македонско – албанските односи вечерва излезе со два ФБ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најавата на лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села дека не може да соработува со луѓе што му забиваат нож во грб и дека нема да биде дел од заедничка ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Младинската организација Креатор од Куманово во периодот од 06 до 14 октомври имплементира младинска размена во Струга во склоп на проектот “Rainbow Bridge”. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шефот на пратеничката група на најголемата опозициска партија во косовското Собрание, Демократскиот сојуз на Косово, Авдулах Хоти смета дека единственото ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Алијансата за Албанците бара веднаш да се разреши вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој е обвинет за корупција.Тие го поздравуваат соопштението ...
  сите 67 | | | веќе видена