Владимир Путин

  во

  Шефот на конзервативната Европска народна партија (ЕПП) и нејзин кандидат за претседател на Европската комисија, Манфред Вебер го критикуваше грчкиот премиер ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Шефот на конзервативната Европска народна партија (ЕПП) и нејзин кандидат за претседател на Европската комисија, Манфред Вебер го критикуваше грчкиот премиер ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин планира кон крајот на месецов да одржи годишно обраќање пред Федералното собрание.Путин претходниот говор пред Федералното ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин планира кон крајот на месецов да одржи годишно обраќање пред Федералното собрание. Путин претходниот говор пред Федералното ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин планира кон крајот на месецов да одржи годишно обраќање пред Федералното собрание.Путин претходниот говор пред Федералното ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин планира кон крајот на месецов да одржи годишно обраќање пред Федералното собрание. Путин претходниот говор пред Федералното ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вебер, за време на заедничката прес-конференција со лидерот на грчката конзервативна партија Нова демократија Киријакос Мицотакис изјави дека грчкиот премиер ...
  сите 29 | | | веќе видена

   Тоа е повеќе симболичен отколку практичен чекор зашто станува збор за мала земја која нема никаква важност за НАТО. Но,за Алијансата тоа е важен чин со кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Венецуела се соочува со криза од највисоко ниво, а тоа значи дека можат да се појават проблеми и за нејзините два најголеми странски сојузници – Кина и Русија, ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Во писмо до државниот секретар Мајк Помпео, Енгел нагласува дека членството на Северна Македонија во НАТО ќе помогне да се обезбеди стабилноста и мирот на ...
  сите 53 | | | веќе видена