Владимир Путин

  во

  За време на посетата на Владимир Путин во Белград, рускиот претседател беше во чекор следен од телохранител со црна актовка во рацете. Тој не се одвојуваше од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По завршување на билатералните разговори и прес конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин со неговиот домаќин српскиот претседтаел Александар Вучиќ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Отвореното студио го започнавме со приказната на Сузана Стојановска од Штип, мајка која има преживеано од срцев удар и се грижи за својот 26 годишен син Жан, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Владимир Путин које во посета на Србија е топ тема таму, но и во регионот. До него се неговите телохранители постојано, а едниот носи црна торба која не ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска пристигна во посета на Белград. Голем број граѓани се собраа за да го поздрават првиот човек на Русија. Текстот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград со што почна неговата „историска посета“-како што најавија српските ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин со задоцнување од час и половина пристигна во Белград со што почна неговата сториска посета, како што најавија српските ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Посетата на Владимир Путин на Србија претставува своевидно предупредување за Западот, односно би можела да ги вознемири западните дипломати, додека гледаат ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин е познат како личност полна со тајни која не зборува премногу за себе, но затоа неговите поранешни и сегашни соработници ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Авионот на рускиот претседател Владимир Путин од типот „Ил-96-300ПУ“ чини над 500 милиони долари и е опремен со најнапредна технологија. Напредната технологија ...
  сите 12 | | | веќе видена