Владимир Путин

  во

  Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин ќе престојува утре во официјална посета на Србија, а со него во соседната земја доаѓаат и луѓе кои се грижат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ќе му подари на рускиот претседател Владимир Путин оригинален подарок - шарпланинец. Станува збор за тримесечен ...
  сите 56 | | | веќе видена

   Тука мислам на резолуциите со кои е овозможено посредувањето на обединетите нации во усогласувањето на името Македонија меѓу Атина и Скопје. Ние од секогаш го ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ, во интервју за ТАСС рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ, ќе му подари на рускиот претседател, Владимир Путин, оригинален подарок – кутре од расата шарпланинец, пишува „Блиц“. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а Русија ќе продолжи со воено-техничката соработка со Србија, изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Според Лавров, тврдењата на некои американски медиуми дека Трамп можеби бил руски агент, се одраз на „драматичниот пад на новинарските стандарди“. Шпекулациите ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Европската унија нема стравувања за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград, рече премиерката Ана Брнабиќ, која порача дека е важно Србија да ...
  сите 24 | | | веќе видена