Владимир Путин

  во

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ, е роден на денешен ден, а неговиот 49. роденден први му го честитаа од СПЦ. Српскиот патријарх господин Иринеј му ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија Владимир Путин го потпиша денес декретот со кој Русија и официјално го суспендира Договорот за нуклеарни сили од краток и среден ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, потпишал указ за прекин на почитување на договорот меѓу СССР и САД за ликвидација на ракетите од среден и краток ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вчера го потпиша декретот со кој Русија и официјално го суспендира Договорот за нуклеарни сили од краток и среден дострел ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседавачот со Одборот за правни прашања на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Џери Надлер изјави дека тој одбор почнал со истрага за можна ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Според британски Гардијан , парите кои течат низ оваа мрежа може да се поврзат со некои од најозлогласените измами за време на претседателскиот мандат на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во истражувањето објавенo денеска се открива шема со која им се овозможува на корумпирани политичари и припадници на групи за организиран криминал да перат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, потпишал указ за прекин на почитување на договорот меѓу СССР и САД за ликвидација на ракетите од среден и краток ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Нападот врз Сергеј и Јулија Скрипал во Велика Британија ја продлабочи бездната помеѓу Русија и Западот. Случајот сѐ уште не е затворен. Поглед наназад на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се суспендира учеството на Русија во Договорот за нуклеарни сили со среден дострел од времето на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се суспендира учеството на Русија во Договорот за нуклеарни сили со среден дострел од времето на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Новата стратегија на Москва за поделби во Западен Балкан се појави последните неколку месеци откако се актуелизираше и идејата за промена на границите на ...
  сите 2 | | | веќе видена