Владимир Путин

  во

  Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели денеска изјави дека САД не побарале од Косово да ја укине таксата од 100 отсто на увозот од Србија, туку се ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин како подарок од српскиот колега Александар Вучиќ го добил шарпланинецот Паша. Ова е четврто куче кое Путин го добива на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Изградбата на гасоводот „Турски поток“ во Србија ќе биде завршена до крајот на 2019 година, изјави шефот на руски енергетски гигант „Газпром” Алексеј Милер. – ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Изградбата на гасоводот Турски поток во Србија ќе биде завршена до крајот на 2019 година, изјави шефот на рускиот енергетски гигант Газпром, Алексеј Милер. – ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вчера во Белград пристигна со познатата црна актовка, која ја носи руски специјалец. Путин вчера беше дочекан од неговиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Изградбата на гасоводот „Турски поток“ во Србија ќе биде завршена до крајот на 2019 година, изјави шефот на руски енергетски гигант „Газпром” Алексеј Милер.– ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во текот на пречекот на претседателот на Русија Владимир Путин во Белград, се појави и српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ. Пејачката истакна дека и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Посетата на рускиот претседател Владимир Путин не влијае на европските интеграции на Србија, кои се надворешнополитички приоритет на земјата, оценува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Посетата на рускиот претседател Владимир Путин не влијае на европските интеграции на Србија, кои се надворешнополитички приоритет на земјата, оценува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Повеќе од 100.000 илјади народ излегол на улиците на Белград за дочек на претседателот на Русија Владимир Путин, а меѓу нив била и српската фолк ѕвезда ...
  сите 23 | | | веќе видена