Владимир Путин

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва сака да го обнови сеопфатниот дијалог со САД за важниот договор за нуклеарни ракети со среден ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин денеска се ракуваа на почетокот на церемонијата на обележувањето на стогодишнината на Првата ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во Елисејскиот дворец во Париз почна свечениот ручек чиј домаќин е претседателот на Франција Емануел Макрон, и на кој се поканети 130 светски лидери и високи ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Светските лидери денеска се собраа во Париз на одбележувањето на стогодишнината од потпишувањето на примирјето, со кое беше ставен крај на Првата светска ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Пред Триумфалната капија во Париз се одржува централната церемонија по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна на која присуствуваат државници ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на Францускиот претседател Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по ...
  сите 175 | | | веќе видена