Владимир Путин

  во

  Вашингтон се уште не ѝ се обратил на Москва со иницијатива за организирање билатерална средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска ќе биде домаќин на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во обид да се стабилизираат тензиите меѓу ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Иднината на венецуелскиот претседател Николас Мадуро ќе биде одредена од страна на рускиот претседател Владимир Путин и американскиот државен секретар Мајк ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Вашингтон се уште не ѝ се обратил на Москва со иницијатива за организирање билатерална средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски, ќе преземе чекори за да го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Русија треба да развие системи за одбрана од хиперсонично оружје пред ваквото оружје да се развие во други земји, рече во понеделникот рускиот претседател ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска ќе биде домаќин на американскиот државниот секретар, Мајк Помпео, во обид да се стабилизираат тензиите меѓу ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Русија треба да развие системи за одбрана од хиперсонично оружје пред ваквото оружје да се развие во други земји, рече во понеделникот рускиот претседател ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски ќе преземе чекори за да го ослободи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски ќе преземе чекори за да го ослободи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска ќе биде домаќин на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во обид да се стабилизираат тензиите меѓу ...
  сите 101 | | | веќе видена