Владимир Путин

  во

  Ноќниот кошмар на САД - воен сојуз или коалиција на Русија и Кина - сè повеќе станува реалност, пренесуваат геополитичките портали и весници. "Wall Street ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Владимир Путин води добро промислена дипломатска игра во Сирија и, судејќи по развојот на настаните, ќе победи во неа. Според турскиот весник "Хабертурк", ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Дали стварно рускиот претседател Владимир Путин и венецуелскиот Николас Мадури свиреле заедно во музички бенд од Советскиот сојуз во ’80-те години од минатиот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Процентот на Руси, кои веруваат дека нивната земја се движи во погрешна насока, е најголем од 2006 година и достигна 45 отсто, но тоа не претставува непосредна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Процентот на Руси, кои веруваат дека нивната земја се движи во погрешна насока, е најголем од 2006 година и достигна 45 отсто, но тоа не претставува непосредна ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Никој од нас не е она што се претставува во јавноста. Сите имаме различни хобија, интереси и способности. Меѓутоа, во случајот на Владимир Путин, неговите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателката на руската Централна банка, Елвира Набиулина ја нарече „несоодветна на вистината“ информацијата дека Венецуела ги држи златните резерви во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Се појави неверојатна фотографија. На социјалните мрежи се појави фотографија на Владимир Путин, која многумина ги шокираше. Имено, на фотографијата можеме да ...
  сите 4 | | | веќе видена