Владимир Путин

  во

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека прашањето на корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Шефицата на дипломатија на Австрија, Карин Кнајсел, нема да патува со својот шеф премиерот Себастијан Курц во САД, каде на 20 февруари треба да сè сретне со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека прашањето на корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц на патувањето во Јапонија и Јужна Кореја, а потоа и во САД, нема да оди со шефицата на австриската дипломатија Карин ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, е на турнеја во Унгарија, Полска и во Словачка, за да се осигури дека земјите од истокот на Европа се „свртени“ кон ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера пристигна во Будимпешта, првата станица од повеќе дневната посета на централна Европа. На врвот на неговата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави вчера дека прашањето за корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео во понеделникот ја започнува петтдневната европска турнеја на којашто, според најавите на американските функционери, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп на 20 февруари во Вашингтон. – Ме радува што ќе имам работен ...
  сите 13 | | | веќе видена