Владимир Путин

  во

  Москва нема намера да се занимава со наводната „загриженост“ на некои земји во врска со уставните амандмани усвоени на референдумот, кои му овозможуваат на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Голема тага за шампионот, шок за Хабиб Нурмагомедов, светскиот првак во УФЦ. Имено почина таткото на Хабиб, Абдулманап, кој долго се бореше со коронавирусот, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Јапонската влада има за цел да продолжи да одржува разговори со Русија за прашањето на мировниот договор во согласност со претходно постигнатите договори на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Москва нема намера да се занимава со наводната „загриженост” на некои земји во врска со уставните амандмани усвоени на референдумот, кои му овозможуваат на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Демократите упатиле критики на сметка на претседателот Доналд Трамп за кого сметаат дека е неразбирливо пропустлив спрема Русија. Такви критики следат по ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Поранешниот потпретседател, пак, рече дека нема да го обнови Транспацифичкиот договор за слободна трговија од времето на Обама, од кој Трамп се повлече во 2017 ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Опозиција не ги признава резултатите од гласањето за уставни реформи Гласачите во Русија го одобрија пакетот уставни реформи што отвора можност претседателот ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп не добил усмен извештај за наводните руски парични награди за талибанците за убиства на американските и други војници во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп не добил усмен извештај за наводните руски парични награди за талибанците за убиства на американските и други војници во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Ризиците и несаканите последици од референдумот се непредвидливи. Нив може да ги искуси и Владимир Путин кој штотуку доби зелено светло од народот да го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лабораторијата за дигитално форензичко истражување на Атланскиот совет (ДФРЛаб), која работи на откривање на ширењето дезинформации преку Интернет, соопшти ...
  сите 12 | | | веќе видена