Владимир Путин

  во

  Хабиб Нурмагомедов минатата сабота успешно ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ шампионатот, победувајќи Дастин Поирие. Нурмагомедов со победата над ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, доби лични честитки од рускиот претседател Владимир Путин, кога се сретнаа во четвртокот. Веднаш штом ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На Израел мора да му се дозволи слободно да дејствува против Иран, изјави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на посетата на Сочи, каде се состана ...
  сите 114 | | | веќе видена

  На Израел мора да му се дозволи слободно да дејствува против Иран, изјави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на посетата на Сочи, каде се состана ...
  сите 117 | | | веќе видена

  На Израел мора да му се дозволи слободно да дејствува против Иран, изјави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за време на посетата на Сочи, каде се состана ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Додека фотографирале руска подморница од класата Тајфун, која се прослави во филмот „Лов на црвениот октомври“ многу интересни работи се виделе во втор план од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Њујорк тајмс и Си-Ен-Ен објавија дека изворот бил отстранет од Русија во 2017 година, откако претходно одбил понуда да ја напушти државата Американската ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин го исполни ветувањето кое го дал пред 20 години – испил чашка вотка која ја одбил и ја оставил за време на својата ...
  сите 49 | | | веќе видена

  По повод 8 Септември, Денот на независноста, писмo со честиткa до претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски упати претседателот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
  сите 6 | | | веќе видена