Владимир Путин

  во

  Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во Москва забрзано се разгледува смена на власта како што тоа беше реализирано во Казахстан, јави „Блумберг", повикувајќи се на тврдење на поранешниот член на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Москва забрзано се разгледува смена на власта како што тоа беше реализирано во Казахстан, јави „Блумберг“, повикувајќи се на тврдење на поранешниот член на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Москва забрзано се разгледува смена на власта како што тоа беше реализирано во Казахстан, јави „Блумберг“, повикувајќи се на тврдење на поранешниот член на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Москва изрази нездоволство што полските власти не го поканија претседателот Владимир Путин на церемонијата со која во чест на 80-годишнината од почетокот на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин испрати писмо до сирискиот колега Башар ал Асад во кое бара унапредување на билатералните односи и воспоставување на мир во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Доктрината на Монро заговара „демократија од американски тип во целата западна полутопка“, во која Јужна Америка е значајна сфера на американските економски и ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Оставката на Нурсултан Назарбаев (78) на претседателската функција во Казахстан, со која завршува неговото безмалку 30-годишно владеење, создава амбиент за ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот Владимир Путин потпишал закон за нови, строги казни за граѓаните на Русија, кои шират, она што властите го сметаат за лажни вести на интернет или ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ендрју Корибко, политички аналитичар, новинар и колумнист на повеќе портали, како и член на Совет на експерти на Институт за стратешки студии и предвидувања од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот министер за одбрана, кој престојувал во посета на Сирија, преку воздушниот простор на таа земја минал во придружба на ловците "Su-35S", соопштил ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новопоставениот претседател на Казахстан Касим-Јомарт Токаев предложи главниот град Астана да се преименува во Нурсултан, само ден откако Нурсултан Назарбаев ...
  сите 54 | | | веќе видена

  78-годишниот Нурсултан Назарбаев поднесе оставка како политички лидер на Казахстан, откако апсолутистичкиот владетел 30 години управуваше со земјата која ...
  сите 54 | | | веќе видена