Владимир Путин

  во

  Руската организација за заштита на човекови права ОВД-Инфо соопшти дека за време на вчерашните антивладини протести биле уапсени повеќе од илјада лица. Според ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Руската полиција притвори повеќе од 1000 лица кои протестираа против планираното зголемување на возраста за пензионирање и ги прекина протестите против оваа ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Русија се шири гневот поради пензиските реформи, односно поради планираното зголемување на возраста за заминување во пензија. Вчера во неколку градови на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Кандидатот за градоначалник на Москва Сергеј Собјанин освои 74 отсто од гласовите од жителите на Москва кои вчера излегоа на гласачките места.Изборниот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Илјадници поддржувачи на рускиот опозиционер Алексеј Навални се приклучија денеска на протести ширум Русија против планираните владини пензиски реформи. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Илјадници поддржувачи на рускиот опозиционер Алексеј Навални се приклучија денеска на протести ширум Русија против планираните владини пензиски реформи. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Илјадници поддржувачи на рускиот опозиционер Алексеј Навални се приклучија денеска на протести ширум Русија против планираните владини пензиски реформи. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Руските граѓани денеска гласаат на регионални и локални избори во услови на протести и несогласувања поради контроверзниот владин план за зголемување на ...
  сите 34 | | | веќе видена