Унијата

  во

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска го посети Радовиш, каде се сретна со градоначалникот, и со граѓаните на општината.„Задоволство ми е што ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Овој закон ги утврдува компетентните власти, нивните надлежности, односно процесот на признавање на професионалните квалификации во Република Македонија, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 30 септември имате единствена можност да ја определите својата иднина. Тоа е можност што се нуди еднаш во животот. Одлуката ќе има влијание врз граѓаните, ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување на ЕУ Јоханес Хан се сретна со Премиерот Зоран Заев каде што после средбата ги искажа своите импресии. Хан рече дека Скопје во ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, објави видеопорака на „Фејсбук“, на која зборува на македонски јазик и ги повикува граѓаните на Република ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, објави видеопорака на „Фејсбук“, на која зборува на македонски јазик и ги повикува граѓаните на Република ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Со проект на Програмата за развој при ОН (УНДП), финансиски поддржан од Европскаа унија ќе се решава проблемот околу загадувањето на Охридското Езеро со цврст ...
  сите 16 | | | веќе видена