Унијата

  во

  Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изјави дека ЕУ ќе биде подготвена доколку Велика Британија одлучи да ја напушти Унијата без ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Со ветото за стратот на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ, бугарската Влада игра на националистичка карта, пред се поради голем број ...
  сите 367 | | | веќе видена

  Со ветото за стратот на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ, бугарската Влада игра на националистичка карта, пред се поради голем број ...
  сите 331 | | | веќе видена

  Британскиот министер за финансии, Риши Сунак, денеска изјави дека е уверен и се надева дека ќе се постигне трговски договор со Европската унија, додавајќи дека ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
  | | веќе видена | слични

  Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
  сите 359 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска попладне повика на протест во Скопје против отстапките и предавствата што власта ги прави во контактите со ...
  сите 674 | | | веќе видена

  Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
  сите 324 | | | веќе видена

  Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
  сите 370 | | | веќе видена

  Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
  сите 370 | | | веќе видена

  Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека да се биде жена е блажена работа, бидејќи жената е ...
  сите 7 | | | веќе видена