Унијата

  во

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, од денеска е во работна посета на Финска, актуелниот претседавач со ЕУ. Османи ќе ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Вашингтон ја стави Анкара пред сериозна дилема за обновувањето на воената авијација, во која во моментов доминира ловецот „ф-16“. Сѐ поголемиот јаз помеѓу ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Надежите за влез во Европската Унија сѐ повеќе се намалуваат за Албанија, откако земји како Франција и Холандија го губат интересот за проширување на ЕУ кон ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Британските разузнавачки агенции, очекуваат, и покрај плановите за излегување од ЕУ, и натаму да одржуваат блиски односи со европските и другите шпионски ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Облак од чад поголем од Европа се шири низ Сибир, додека шумските пожари со невидени размери во Арктичкиот Круг беснеат веќе трет месец. Пожарот е толку голем ...
  сите 20 | | | веќе видена