Унијата

  во

  Европската комесарка за трговија Сесилија Малмстром изјави дека има „целосна поддршка“ од земјите членки на ЕУ, Унијата да возврати доколку американскиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан денес изјави дека луѓето имаат право да знаат “што планира Брисел”, наведувајќи дека прашањето за мигрантите ќе биде главно ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Европската комесарка за трговија Сесилија Малмстром изјави дека има „целосна поддршка“ од земјите членки на ЕУ, Унијата да возврати доколку американскиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Европската Унија бара три милиони и 800 илјади работници, најмногу медицински лица, експерти и квалификувани работници од металната индустрија, како и лица на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Европската Унија бара три милиони и 800 илјади работници, најмногу медицински лица, експерти и квалификувани работници од металната индустрија, како и лица на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дали интеграцијата во Европската Унија ќе го подобри македонското образование, ќе има ли построги закони за загадувањето и корупцијата, но и прашања за тоа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Европската Комисија не одлучува за земјите дали треба да се прифатат назад повратниците-терористи од Сирија и од Ирак, изјави денеска портпаролката на ЕК, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Промената на политичката клима не може да се почувствува веднаш по пристапувањето на Северна Македонија во НАТО, но сепак тоа носи големо стабилизирање во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најголем предизвик за земјата сега е почетокот на преговорите за членство во Европската унија, изјави поранешниот премиер и министер за одбрана Владо Бучковски ...
  сите 13 | | | веќе видена