Тотенхем

  во

  Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба изјави дека неговите одлични настапи во последните натпревари се должат на фактот дека добил „слобода” на теренот ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино истакна дека „спарси“ го одиграле најдоброто полувреме против Манчестер Јунајтед откако е тој на клупата. Тотенхем ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскајер е привремено решение на местото тренер на Манчестер Јунајтед, а остатокот на јавноста и по серијата на победи на препородените „ѓаволи“ и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Французинот игра во одлична форма, предводејќи го Манчестер јунајтед во пет последователни победи во Премиерлигата, викендов имаше неверојатна асистенција во ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера на гости го победија Тотенхем со 1:0 во дербито од 22. коло од англиската Премиер лига. „Црвените ѓаволи“ играат како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јасно е дека од таборот на Барселона по продажбата на Мунир се во потрага по евтин напаѓач кој ќе претставува алтернатива за првите опции на Ернесто Валверде. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Голот на Маркус Рашфорд се покажа како пресуден Манчестер Јунајтед да освои три бода на гостувањето кај Тотенхем, но дефинитивно, човек на одлука беше Давид Де ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Тотенхем вчера го претрпе вториот последователен пораз на домашен терен во Премиер лигата. По шокот од Вулвс со 3-1, „петлите“ вчера на „Вембли“ не можеа ништо ...
  сите 23 | | | веќе видена