Тотенхем

  во

  Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да одигра клучна улога во привлекувањето на играчот за врска на Манчестер Јунајтед Пол Погба на „Сантијаго Бербабеу“. ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Ако Англија ја освои Лигата на нации оваа година, тоа ќе биде поголемо достигнување отколку пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Русија минатото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ако Англија ја освои Лигата на нации оваа година тоа ќе биде поголемо достигнување отколку пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Русија минатото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ако Англија ја освои Лигата на нации оваа година тоа ќе биде поголемо достигнување отколку пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Русија минатото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ако Англија ја освои Лигата на нации оваа година тоа ќе биде поголемо достигнување отколку пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Русија минатото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Стратегот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е бесен на челниците на Премиер Лигата по дознавањето дека натпреварот на неговиот тим со Кардиф се премести на три ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тони Крос е фудбалерот што е главна желба на ПСЖ за летниот преоден рок, откако „светците“ најавиле ремонт на средниот ред по најновото разочарување во Лигата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Навивачите на Тотенхем нетрпеливо го очекуваат првиот натпревар на новиот стадион, а истиот е закажан за 3. април кога избраниците на Маурицио Покетино ќе го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Враќањето на Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид беше проследено со големо внимание од светската фудбалска јавност, а во првите седум дена од неговото ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Изгледа дека Тотенхем оваа сезона сепак ќе заигра на новиот стадион. Отворањето се планира за почетокот на април и изгледа дека конечно се ќе биде подготвено. ...
  сите 22 | | | веќе видена