Тотенхем

  во

  Жозе Мурињо со својот Тотенхем извојува тешка победа од 1:0 на гостувањето на „Турф Мур“ кај екипата на Барнли. Единствениот погодок беше дело на Хеунг Мин Сон ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Искусниот португалски стратег на самиот старт на сезоната во стилот на стар лисец се обиде да го тргне притисокот од плеќите на совите играчи. Имено, по ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо се израдува на една многу тешка победа на незгодното гостување кај секогаш цврстиот Барнли, триумф кој „петлите“ го остварија благодарение на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Тотенхем по триумфот кај Барнли се искачија на третото место на табелата во Премиер лигата. Тотенхем имаат два поени помалку од водечките ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо со својот Тотенхем извојува тешка победа од 1:0 на гостувањето на „Турф Мур“ кај екипата на Барнли. Единствениот погодок беше дело на Хеунг Мин Сон ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Со голот на Сон Хонг-Мин во 76 минута, екипата на Тотенхем го победи Барнли на „Турф мур“ во рамките на 6. коло во Премиер лигата. Корнер изведоа играчите на ...
  сите 57 | | | веќе видена