Тотенхем

  во

  Маурисио Почетино признава дека Тотенхем мора да биде подготвен да купува фудбалери во јануарскиот преоден рок, откако лошата низа во Премиер лигата значеше ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Тотенхем и Вотфорд ремизираа 1:1, но тој резултат можеше да биде поинаков ако главниот судија досудеше пенал за Вотфорд во финишот на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  „Хок-ај иновејшнс“, компанијата која ја обезбедува ВАР технологијата во Премиер лигата се извини на навивачите на Тотенхем и Ватфорд за бизарниот саботен меч ...
  сите 18 | | | веќе видена

  „Хок-ај иновејшнс“, компанијата која ја обезбедува ВАР технологијата во Премиер лигата се извини на навивачите на Тотенхем и Ватфорд за бизарниот саботен меч ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ниту поразот во минатото коло од Премиер лигата, нуту паузата за квалификациите за ЕУРО 2020 не им попречија на фудбалерите на Манчестер Сити кои во последниот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Тотенхем мораше да чека ВАР потврда за голот на Деле Али со кој избегна пораз од Вотфорд на домашен терен, но контроверзниот момент дополнително го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Вотфорд и натаму останува тимот кој нема остварено победа во Премиер лигата, но ова попладне беше многу блиску до тоа, бидејќи до самиот финиш имаше ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Челси стигна и до петтата победа сезонава во 9. коло во Премиерлигата славејќи минимално со 1-0 против Њукасл. Творец на победата на „сините“ беше Алонсо со ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Клубовите од Премиер лигата, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Борусија Мехенгладбах, Денис Закарија. Станува збор ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Норвешкиот крал Харалд Петти ќе биде специјален гостин на големото англиско дерби меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул што ќе се игра на „Олд Трафорд“ во недела, ...
  сите 237 | | | веќе видена