Тотенхем

  во

  Пеп Гвардиола не го криеше задоволството што неговиот тим освои големи три бода на тешкото гостување во Лондон кај тимот на Тотенхем, но исто така испрати ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Сити вчера на „Вембли“ му го нанесоа третиот пораз на Тотенхем во сезоната. Славеа „граѓаните“ со голот на Марез уште на стартот од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дербито на 10. коло од Премиер лигата се одигра вечерва на Вембли, а домаќинот, Тотенхем, го запиша третиот пораз сезонава откако Манчестер Сити славеше со ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Манчестер Сити одново е на чело на табелата во Премиерлигата откако вечерва со 0-1 триумфираше на Вембли против Тотенхем. Англија Последниот натпревар од 10. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Големото дерби меѓу Тотенхем и Манчестер Сити оваа вечер се одигра во навистина необични услови, бидејќи теренот на „Вембли“ беше навистина некарактеристичен ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ријад Марез го постигна единствениот гол за да ги врати шампионите Манчестер сити на првото место на табелата на Премиер лигата, откако „граѓаните“ триумфираа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Комерцијалните содржини , кои последниве денови се одржаа на најпознатиот британски стадион ,го оштетија тревникот, така што Манчестер и Тотенхем вечерва ќе ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Тревникот на „Вембли“ е оштетен и Тотенхем и Манчестер сити ќе имаат многу проблеми пред дербито во Премиерлигата, вечерва од 21 часот. На храмот на англискиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вечерва во Премиер лигата се игра дербито на 10. коло во кое силите ќе ги одмерат Тотенхем и Манчестер Сити. Ова е битка на тимови кои ги делат само два бода, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Тотенхем и Манчестер Сити вечерва на „Вембли“ ќе го одиграат големото дерби во рамките од десетото коло во Премиер лигата. Натпреварот помеѓу ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Тотенхем и Манчестер сити ќе го заокружат десеттото коло во Премиер лигата со дербито кое се игра вечерва од 21 часот. Во пресрет на новото тешко гостување на ...
  сите 24 | | | веќе видена