Тотенхем

  во

  Иако се најавуваше дека стадионот на Тотенхем ќе биде готов кратко по почетокот на новата сезона, поради проблеми во изградбата, неговото официјално отворање ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Навивачите на Тотенхем веќе со месеци чекаат да заврши изградбата на новиот стадион. Тотенхем на новиот стадион кој се наоѓа на местото на легендарниот „Вајт ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е избран за најдобар фудбалер во четвртото коло од групната фаза во најелитното европско клубско првенство. Да потсетиме, Хари ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Тотенхем Ерик Даер на својот Инстаграм профил објави фотографија со некогашните колеги од Спортинг каде фудбалерот играше, а фотографијата по ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Тотенхем Ерик Даер на својот Инстаграм профил објави фотографија со некогашните колеги од Спортинг каде фудбалерот играше, а фотографијата по ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Тотенхем Ерик Даер на својот Инстаграм профил објави фотографија со некогашните колеги од Спортинг каде фудбалерот играше, а фотографијата по ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Tренерот на ПСВ, Ван Бомел ја критикуваше состојбата на „Вембли“, но и додаде дека лошиот терен не е причина за поразотна неговиот тим во Лигата на шампионите. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Групната фаза од Лигата на Шампионите влегува во завршницата, а во групите А, Б, Ц и Д веќе е комплетирано четвртото коло. По синоќешните натпревари, стана ...
  сите 48 | | | веќе видена