Тотенхем

  во

  Името на стандардниот првотимец во дресот на шпанскиот прволигаш Бетис од Севилја, Антонио Санабрија, е последното кое се поврзува со лондонскиот премиерлигаш ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем се во очајна потрага по напаѓач кој ќе треба да го аморитзира отсуството на капитенот на “петлите”, Хари ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Тимот на Тотенхем неочекувано остана без неколку важни опции во нападот и тоа во важен дел од сезоната, па затоа клубот од Лондон се реши да влезе во акција и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од таборот на Тотенхем и официјално потврдија дека постигнале договор со кинескиот клуб Гвангжу за трансферот на Муса Дембеле. Белгискиот интернационалец се ...
  сите 32 | | | веќе видена